Postet nga: Gjykata Themelore Prishtine

Gjykata pezulloi zbatimin e Rregullores së Brendshme të ShSKUK-së

Është shtyrë ekzekutimi i Rregullores për Organizimin e Brendshëm dhe Sistematizimin e Vendeve të Punës në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, me vendim ...

Vrasja e biznesmenit Rexhepi, shtyhet seanca ndaj vëllezërve të akuzuar

Është shtyrë seanca gjyqësore e datës 23.04.2024 ndaj Jeton dhe Nexhat Vllasaliu të akuzuar për vrasjen e biznesmenit Bedri Rexhepi.

Gjykimi ndaj Enver Sekiraqës, prokurori propozon për dëshmitarë shokun e Triumf Rizës i cili dy ditë pas vrasjes kishte ikur për në SHBA

Enver Sekiraqa i akuzuar për shtytjen në vrasje të policit Triumf Riza, u ul sot sërish në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prishtinës.

Mungoi prokurori, dështon seanca ndaj zyrtarit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe ish-pronarit të kompanisë 'Sallahu'

Drejtori i Njësisë së Auditimit të Brendshëm në Ministrinë e Infrastrukturës, Begzad Musliu, dhe ish-pronari i kompanisë “Sallahu”, Naim Sallahu, kanë dalë sot para Gjykatës së ...

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj dyshohet se u qëllua me plumb në qafë nga afërsia

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë, për vrasjen e Liridona Ademajt.

Një muaj paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademaj-Murselit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerëm, për vrasjen e Liridona Ademaj ...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin që vrau vjehrrin e tij me thikë

Gjykata Themelore në Prishtinë sot vendosi një muaj paraburgim për E.D., i dyshuar për vrasjen e vjehrrit ditë më parë.

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve

Ish-deputeti i PDK-së Azem Syla së bashku me 17 të bashkakuzuar të tjerë u paraqiten sot në gjykatoren e Prishtinës, për t'u përballur me akuzat që prokuroria iu ...