Postet nga: Gjykata Themelore në Pejë

Impakti i KALLXO.com, Gjykata në Pejë ia kthen veturën e sekuestruar personit që ka autorizimin e saj

Një veturë "Passat" ishte bërë 'mollë sherri' në mes dy personave që njiheshin me vite me njëri-tjetrin, e për të njëjtën veturë Prokuroria Themelore në ...

Vrasja në Klinë, Gjykata vendos për paraburgim për Tush Frrokun

Gjykata e Pejës ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj Tush Frrokut, i dyshuar për vrasjen e A.P në një lokal në Klinë më 7 ...

Të dyshuarit për vrasjen e nënës në Pejë i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Në orët e mbrëmjes së 14 prillit, Policia në Pejë ishte njoftuar për një akt makabër që kishte ndodhur në këtë qytet. Djali dyshohej se kishte ...

Hulumtimi i KALLXO.com për fajdetë në Pejë, Gjykata e dënon me 6 vjet burgim të akuzuarin

Një vit e gjysmë prej kur u publikua hulumtimi për fajde në emisionin “Kallxo Pernime”, Gjykata Themelore e Pejës shqiptoi 6 vite burg dhe 2,000 euro gjobë për të ...

Gjykata vendos ndaj personit që dyshohet se dhunoi vajzën e vëllait të tij në Istog

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorit të Shtetit për caktimin e masës së paraburgimit ndaj personit që dyshohet se dhunoi mbesën e ...

Vrasja në Zllakuqan të Klinës, Gjykata merr vendim për të dyshuarin

Gjyjata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji për të dyshuarin e vrasjes që ka ndodhur të premten në Zllakuqan të Klinës.

Gjykata dënon deçanasin, gjuajti me armë në natën e Vitit të Ri

Gjykata Themelore në Pejë ka dënuar një person nga komuna e Deçanit, pasi që kishte gjuajtur me armë zjarri në natën e Vitit të Ri.

Prokuroria: Të ndaluarit për rastin e Gllogjanit dyshohen për vrasje të rëndë e armëmbajtje pa leje

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, në një konferencë për media ka njoftuar se ka përfunduar seanca ndaj tre personave të dyshuar ...