Postet nga: Gjykata Sepciale

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, dëshmitari përmend Demaçin dhe Kurtin

Shqyrtimi gjyqësor i të hënës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovë...

Kadri Veseli është lejuar vetëm 2 orë të qëndrojë pranë familjes së ngushtë

Kadri Veseli është lejuar vetëm rreth 2 orë të jetë pranë familjes së ngushtë pas rastit të vdekjes së babait të tij.

PSD i vë mbishkrimin 'UÇK' veturës së Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës - VIDEO

Partia Social Demokrate përmes një aksioni ka vënë mbishkrimin UÇK në veturën e ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’ju ofruar garanci të akuzuarve në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë kërkesë nga pala mbrojtëse e ish anëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ...

Mbrojtja e 'Komandant Calit' kërkon lirimin nga paraburgimi

Mbrojta e të akuzuarit Sali Mustafa, ka paraqitur Gjykatës Speciale kërkesë për lirim nga paraburgimi të mbrojturit të tyre.

Rexhep Selimi deklarohet i pafajshëm

Ish-bashkëthemeluesi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi është deklaruar i pafajshëm para dhomave të specializuara.

"Rrjedhja" e dosjeve të Gjykatës Speciale, pa hetim të konfirmuar në Kosovë

Ende nuk dihet se kush është duke dërguar dokumente në zyret qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, për të cilat po ...

Deputeti i PDK-së ftohet nga Gjykata Speciale

Ferat Shala, deputet i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë.