Postet nga: Gjykata Sepciale

PSD i vë mbishkrimin 'UÇK' veturës së Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës - VIDEO

Partia Social Demokrate përmes një aksioni ka vënë mbishkrimin UÇK në veturën e ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’ju ofruar garanci të akuzuarve në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë kërkesë nga pala mbrojtëse e ish anëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ...

Edi Rama ngjashëm me Hashim Thaçin injorojn dorëheqjen e Haradinajt

Në postimin e tij të fundit që ndërlidhet me zhvillimet e fundit në Kosovës Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk e ka përmendur fare dorëheqjen ...

Ditmir Bushati: Ramushi po e dëshmon së është artizan i paqes

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati thotë se dorëheqja e Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit, është forca e shembullit të një shtetari pë...

Albin Kurti e quan të gabuar dorëheqjen e “vonuar” të kryeministrit Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj në fund të mbledhjes së sotme ka dhënë dorëheqje nga posti i tij i Kryeministrit.

Deklarata e EULEX-it për darkën e gjykatësit me avokatin e Sami Lushtakut

Vladimir Mikula, që aktualisht në listën pritjes për gjyqtar në Gjykatën Speciale, mbrëmë është parë në një darkë së bashku me avokatin Arianit Koci.

Prokurori Special për herë parë arrin në Kosovë

Prokurori i Specializuar Xhek Smith po e viziton Kosovën për herë të parë për takime me zyrtarë ndërkombëtarë dhe kosovarë.

19 Vjet Nga Vrasja e Enver Malokut

Sot janë bërë 19 vjet nga vrasja e gazetarit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim ...