Postet nga: Gjykata në Prishtinë

Vendimi i Gjykatës për të akuzuarit e rastit 'Dosja F'

Janë liruar nga akuza Durim Ramadani dhe e Zeqir Fetoshi, ish zyrtarë të OSHP-së, të akuzuar se në bashkëkryerje në këtë rast kanë bërë keqpërdorim të ...

Përplasje mes gjykatësit dhe prokurores në gjykimin e ish-ministres Dhurata Hoxha

Në seancën e gjykimit të ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe tre të tjerëve, sot ka ndodhur një përplasje mes gjykatësit Vesel Ismajli dhe prokurores ...

Mungesa e një prej 10 të akuzuarve pamundëson mbajtjen e seancës gjyqësore në rastin “Subvencionet 3”

Mungesa e të akuzuarit S.S dhe mbrojtësit të tij Halit Shaliani pamundësuan që sot të mbahej seanca fillestare në rastin e njohur si “Subvencionet 3”. Në këtë ...

Dënimi me burgim i ish-shefit të AKI-së, flet avokati i tij

Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim me të cilin ish-shefin e AKI-së e ka dënuar me 4 vite e tetë muaj dënim me burgim për veprën ...

Vendimi i gjykatës për dy shtetasit serbë të arrestuar në Jarinjë nën dyshimet për terrorizëm

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar më 31 maj në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit, pas kërkesës së Prokurorisë ...

Gjykata vendos për të dyshuarit për ryshfet lidhur me tenderin në MPB

Gjykata e Prishtinës ka caktuar 30 ditë paraburgim për katër të dyshuarit, zyrtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), A.S., B.B., N.S., ...

Kërkohet caktim i masës së paraburgimit për katër të dyshuarit për ryshfet lidhur me tenderët në MPB

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për katër personat e dyshuar për tenderë në Ministrinë e Punëve të Brendshme....

Akuzohen se mashtruan shtetasit gjermanë se fituan lotari, grupi dyshohet se përfituan mbi 128 mijë euro

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj nëntë të akuzuarve për mashtrim me “Call Center”, të cilët po akuzohen se kanë kryer veprën penale ...