Postet nga: Gjykata në Prishtinë

Rasti "Stenta 2"- Fjala përfundimtare, FOTO: Laurant Berisha – KALLXO – 16.08.2023

Prokuroria Speciale pritet të bëj një ndryshim në aktakuzë në rastin “Stenta 2”

Në gjykimin kundër 37 mjekëve të akuzuar për vepra të ndryshme korruptive në rastin që mban emrin “Stenta 2” ishte paraparë dhënia e fjalëve përfundimtare.

Gjykata vendos për të akuzuarin që kanosi në Facebook deputetin Avdullah Hoti

Gjykata në Prishtinë ka marrë vendim me të cilin ka gjetur fajtor të akuzuarin Reshat Sadiku për kanosjen të deputetit të LDK-së Avdullah Hoti.

Ganimete Musliu e konsideron të ulët dënimin e personit që e kishte kanosur, paralajmëron ankesë në Apel

Gjykata e Prishtinës sot e ka dënuar me burg Driton Malokun nën akuzën për kanosje.

Gjykata vendos për tre të dyshuarit e përfshirë në rastin e 'Bon Vivantit'

Gjykata e Prishtinës u ka caktuar 30 ditë paraburgim tre të dyshuarve të përfshirë në rastin e “BonVivantit’ të premten në mesnatë në Prishtinë, pasi pas të shtënave ...

Vendimi i Gjykatës për të akuzuarit e rastit 'Dosja F'

Janë liruar nga akuza Durim Ramadani dhe e Zeqir Fetoshi, ish zyrtarë të OSHP-së, të akuzuar se në bashkëkryerje në këtë rast kanë bërë keqpërdorim të ...

Përplasje mes gjykatësit dhe prokurores në gjykimin e ish-ministres Dhurata Hoxha

Në seancën e gjykimit të ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe tre të tjerëve, sot ka ndodhur një përplasje mes gjykatësit Vesel Ismajli dhe prokurores ...

Mungesa e një prej 10 të akuzuarve pamundëson mbajtjen e seancës gjyqësore në rastin “Subvencionet 3”

Mungesa e të akuzuarit S.S dhe mbrojtësit të tij Halit Shaliani pamundësuan që sot të mbahej seanca fillestare në rastin e njohur si “Subvencionet 3”. Në këtë ...

Dënimi me burgim i ish-shefit të AKI-së, flet avokati i tij

Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim me të cilin ish-shefin e AKI-së e ka dënuar me 4 vite e tetë muaj dënim me burgim për veprën ...