Postet nga: Gjykata në Gjakovë

Vrasja e dy vëllezërve në Gjakovë, ky është vendimi i gjykatës për të dyshuarin

Dy vëllezër mbetur të vdekur në mbrëmjen e 25 qershorit të këtij viti pasi dyshohet se ishin qëlluar me armë zjarri në fshatin Madanaj të Gjakovë...

Shtyhet gjykimi ndaj Pal Lekajt dhe të tjerëve për subvencionet e komunës

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, u shty për nesër për mungesë të avokatit.

Afër fundit gjykimi për kabllon e rrymës ndaj ish-shefit të shërbimeve publike në Malishevë

Gjykimi për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj ish-shefit të shërbimeve publike në Malishevë, Ismet Mazreku, në gjykatën e Gjakovës vazhdoi sot me dëshminë ...

Pranojnë fajësinë të akuzuarit të grabitjen e 3 pompave të benzinës në Gjakovë e Rahovec

Musë Shala e Bedrush Zymi të akuzuar së në bashkëkryerje kanë grabitur në 3 pompa të derivateve pranuan sot fajësinë kur dolën para gjykatësit të rastit Shaqir ...

I akuzuari i sëmurë, shtyhet seanca për grabitjen e 185 eurove

Ndue Lleshaj dhe Agnesa Dreshaj, të akuzuar për grabitjen e A. B., sot planifikohej të ballafaqoheshin me disa dëshmitarë në gjykatën e Gjakovës, mirëpo seanca ...

Gjakovë: I afrohet fundi gjykimit të ish-zyrtarit të gjendjes civile

Në procesin gjyqësor ndaj Shkelzen Ahmetit, ish-zyrtar i gjendjes civile në Gjakovë, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për falsifikim të dokumentit zyrtar, ...

Gjakovë, kryeshefi i ujësjellësit dënohet me burg e gjobë

Kryeshefi ekzekutiv i kompanisë së ujësjellësit KRU "Gjakova", Ismet Ahmeti, u dënua sot për raportim të rremë të pasurisë.

Gjakovë: Asamblisti i LDK-së del në gjyq për mosraportim të Golfit të djalit, ndihet i pafajshëm

Asamblisti i LDK-së, Sadik Hoti u deklarua i pafajshëm në akuzën e Prokurorisë në Gjakovë për mosraportim ose raportim të rremë të pasurisë.