Postet nga: gjykata e tiranës

Për 10 ditë e mbajti trupin e shokut në shtëpi, Gjykata në Tiranë cakton masën për 47-vjeçarin

Gjykata e Tiranës ka caktuar “arrest me burg” për 47 vjeçarin Majdiel Husa, i cili akuzohet se nuk kallëzoi në polici vdekjen e shokut të tij, Elton ...

Apeli lë në fuqi pezullimin nga detyra të Armando Dukës

Gjykata e Apelit të Tiranës la në fuqi pezullimin nga detyra të Dukës dhe 2 zyrtarëve të tjerë të FSHF.

Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra Armando Dukën

Gjykata e Tiranës ka pezulluar nga detyra kreun e federatës së futbollit, Armando Dukën.

Gjyqtarja Mimoza Brahimi jep dorëheqje nga funksioni në Gjykatën e Tiranës

Që nga dita e mërkurë Mimoza Brahimi (Kajo) nuk do ta mbajë më funksionin e gjyqtares në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Shiste disa herë të njëjtin apartament, 6 vite burg për biznesmenen

Gjykata e Tiranës dënon me 6 vite burg biznesmenen Vjollca Hoxholli, me akuzën e “mashtrimit me pasoja të rënda”.

Gjykata shpall të pafajshëm qytetarin që goditi me vezë Kryeministrinë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë vendosi më 1 shkurt 2021 të shpallë të pafajshëm 48-vjeçarin Pavlin Tetaj, i akuzuar nga prokuroria për veprën penale “prishja e qetë...

Gjykata dënon shtetasin turk që ka kërkuar azil në Shqipëri

Gjykata e Tiranës pranoi të plotë kërkesën e prokurorisë për dënimin e një shtetasi turk të kapur me vizë kanadeze të falsifikuar, i cili duket ...

Lobimi në ShBA, gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së

Gjykata e Tiranës vendosi në një seancë paraprake të pushonte hetimet mbi çështjen e parave të shpenzuara nga Partia Demokratike për lobim në ShBA.