Postet nga: gjykata e prizrenit

1300 euro gjobë të akuzuarit për 107 mijë euro shmangie nga tatimi

Një gjobë prej 1 mijë e 300 eurove është dënimi që Gjykata e Prizrenit i ka shqiptuar biznesmenit me iniciale G.P, i akuzuar për shmangie tatimi deri në shumë...

Prizrenasi dënohet me burg për vjedhjen e telefonit në shtëpi të shëndetit

Gjykata e Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit  Sh.Ç., për veprën penale vjedhje.

Prizren, dënohen të akuzuarit për prostitucion në lokale të masazhit

Gjykata e Prizrenit ka shpallur aktgjykim dënues ndaj F.B., dhe A.G., për veprën penale mundësim ose detyrim në prostitucion.

Vrasja në Prizren: Djali e priti babanë të zbriste nga kamioni dhe e goditi disa herë me thikë

Gjykata e Prizrenit ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të riut M.H., i cili është arrestuar nën ...

Prizren, paraburgim për djalin që dyshohet se vrau babanë me thikë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të dyshuarit për vrasjen e babait të tij të premten në Prizren.

Prizren- paraburgim ndaj shtetasit të Shqipërisë

Pas kërkesës së Prokurorisë, gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj të pandehurit I.T., nga Shqipëria.

Prizren, paraburgim për djalin që dyshohet se e kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit E.F., i dyshuar për kanosje ndaj ...

Vdes gjyqtari i Gjykatës së Prizrenit

Ka vdekur sot në mëngjes gjyqtari i Gjykatës së Prizrenit, Bashkim Beshi.