Postet nga: Gjykata e Pejës

Prokurori e Haki Rugova nuk vijnë në gjykim, dështon seanca

Në mungesë të prokurorit Ali Uka, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër kryetarit të Istogut dhe nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugovë...

Pejë, Ish-Drejtori i Inspeksionit nuk vjen në gjykatë

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj Demë Dashit, i cili akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Vrasja e para 30 viteve në Deçan, dëshmitari rrëfen ditën kritike

Gjykata e Pejës ka vazhduar procesin gjyqësor për vrasjen e vitit 1989 kundër të akuzuarit Hasan Zenelaj.

Ish-inkasanti i KEDS-it ballafaqohet në gjykatë me tre dëshmitarë

 

Dënohen tre persona për përleshjen me brisk në lokal të Pejës

Gjykata e Pejës i ka shpallur fajtor të akuzuarit Vernor Gjurkaj, Eldrin dhe Ilirian Margataj.

Vendimi i Supremes për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt

Gjykata Supreme e Kosovës ka prishur vendimin e Gjykatës se Pejës qe kishte dënuar Naser Pajazitajn me burgim të përjetshëm për vrasjen e ...

Pejë, nuk mbahet seanca për trafikim e dhunim në Banjë të Istogut dhe disa fshatra të Klinës

Në mungesë të disa të akuzuarve, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër 5 të akuzuarve për trafikim me njerëz.

Shtyhet seanca për grabitjen e mbi 8 mijë eurove në Deçan

Ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj katër të akuzuarve për grabitje në Deçan