Postet nga: Gjykata e Mitrovicës

Dorëheqjet e serbëve zvarrisin lëndët gjyqësore

Mungesa e stafit në sistemin e drejtësisë në veri të Kosovës ka bërë që dhjetëra lëndë nga Gjykata Themelore e Mitrovicës të shpërndahen ...

Kapi bashkëshorten për fyti dhe me kokën e saj goditi murin, babai i nëntë fëmijëve dënohet me 6 muaj burg

Gjykata e Mitrovicës ka dënuar me 6 muaj burg një burrë nga Vushtrria për dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Sulmoi me stupc fqinjin pasi lopët e tij po i shkaktonin dëme në arë

Gjykata e Mitrovicës - Dega në Skenderaj, e ka shpallur fajtor të pandehurin R. M., për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Gani Geci paraqitet në Qendrën e Paraburgimit për të vuajtur dënimin për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

Përmes një fotografie të publikuar në Facebook, ish-deputeti Gani Geci ka bërë të ditur se sot është paraqitur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë për të ...

Dosja e Gjykatës: Dënohet shoferi i BMW-së që hoqi kapakun e rrotës pasi iu vendos bllokada e parkingut

Një burrë në Mitrovicë është dënuar me 200 euro gjobë pasi e ka hequr bllokadën e vendosur në rrotën e veturës BMV X6, pa e njoftuar pronarin ...

Dosja: ‘Ama gojën ta puthi”, mjeku nga Vushtrria dënohet me 3 vjet burg

Gjykata e Mitrovicës ka dënuar me 3 vjet burg mjekun pediatër nga Vushtrria, i cili akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një grua.

Gjykata e Mitrovicës në veri po funksionon me tetë gjyqtarë

Vetëm tetë gjyqtarë aktualisht janë duke punuar në Gjykatën Themelore në Mitrovicë në veri, pas ofrimit të dorëheqjeve të personelit gjyqësor nga komuniteti serb.

Gani Geci për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit: Mua shteti ka dështu me më mbrojtë, e kam mbrojtur veten

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, është ankuar kundër vendimit të Gjykatës së Mitrovicës, e cila e ka dënuar me tre vjet e gjysmë ...