Postet nga: gjykata e gjilanit

Dyshime për kërcënimin e prindërve, gjykata vendos për Vali Corleonen

Gjykata e Gjilanit ia ka caktuar 30 ditë në paraburgim Vali Corleones, por këtë masë duhet ta mbajë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike në Prishtinë, me qëllim të ekzaminimit ...

71 vite burgim pesë të akuzuarve për vrasjen e kushëririt për motive pronësore

Gjykata e Gjilanit i ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar me 71 vite burgim pesë të akuzuarit për vrasjen e kushëririt të tyre.

Lirohet nga akuza ish drejtori i Urbanizmit në Gjilan, akuzohej për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Gjykata Themelore në Gjilan, ka liruar nga akuza Bekim Bajramin, ish drejtor për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit në Komunën e Gjilanit.

Gjilan, Gjykata liron nga akuza fermerin dhe zyrtarin Komunal, akuzoheshin për mashtrim me subvencione

Të akuzuar për mashtrim me subvencione dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare Zvonko Petroviq dhe Bojan Trajkoviq, janë liruar nga akuza prej Gjykatës së Gjilanit.

Gjilan, të premten shpallet aktgjykimi në rastin e zyrtarit komunal dhe fermerit

Gjykata e Gjilanit do të shpallë të premten aktgjykimin ndaj zyrtarit të Komunës së Gjilanit, Zvonko Petroviq dhe fermerit Bojan Trajkoviq.

Arsyetimi i gjykatës për dënimin e asamblistit të PDK-së në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan, në tetor të këtij viti ka shpallur fajtor Këshilltarin e Asamblesë Komunale në Gjilan nga rradhët e PDK-së, Riza Abdyli, i akuzuar nga ...

Arrest shtëpiak ndaj biznesmenit të dyshuar se fitoi tender 47 mijë euro me dokumente të rreme

Gjykata Themelore në Gjilan, ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit Jasmir Morina, i cili po dyshohet për keqpërdorim në ...

Gjilan, tridhjetë ditë paraburgim të dyshuarit për dhunimin e një vajze të mitur

Gjykata e Gjilanit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë të pandehurit E. F.