Postet nga: gjykata e gjakovës

Paraburgim ndaj 72-vjeçarit të dyshuar për dhunimin e të miturit

Gjykata e Gjakovës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë  dhe i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj të pandehurit S.S., shtetas i Kosovës, ...

Ndrecaj sillet në Gjykatë i lidhur me zinxhirë në duar dhe këmbë

Pjetër Ndrecaj, i akuzuari për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës së tij, u soll i prangosur në këmbë e duar nga zyrtarët policorë në ...

Arrest shtëpiak për 6 të dyshuarit për bastoret në Gjakovë

Gjyqtarja e procedurës paraprake Ilirjana Hoti ka vendosur lidhur me propozimin e prokurorit duke caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj gjashtë të dyshuarve.

Mimoza Kusari e fiton gjyqin, Ardian Gjini obligohet të paguajë

Gjykata e Gjakovës e ka detyruar kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini që t’ia paguajë ish-kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila 1,500 euro për cenimin e autoritetit dhe ...

Dënim me burg dhe gjobë për 1500 Euro ryshfet ndaj drejtorit të Gjimnazit në Malishevë

I akuzuari Izet Hoti, drejtor i shkollës së mesme të Malishevës “Hamdi Berisha” është shpallur fajtor dhe është dënuar me burg në kohëzgjatje prej tetë muaj ...

Apeli vërtetoi se ‘Qumili’ e rrahu motrën

Gjykata e Apelit ia ka vërtetuar fajësinë për rrahjen e motrës së tij aktorit Sevdai Radogoshi, i njohur si “Qumili”.

Caktohet dita e gjykimit ndaj Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe të tjerëve për gjuajtjet me armë

Me 11 shkurt Endrit Shala, ministër i Tregtisë dhe Dardan Gashi, ministër për Diasporë pritet të ulen në bankën e të akuzuarëve në Gjykatën Themelore ...

Në Gjykatën e Gjakovës greva e avokatëve shtyn 8 seanca

Për shkak të mungesës së avokatëve, të cilët kanë respektuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës për bojkot të përgjithshë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!