Postet nga: Gjykata e Ferizajt

Nga paraburgimi, dërgohet në arrest shtëpiak i dyshuari për aksidentit ku vdiqën 5 persona

Nga paraburgimi, Gjykata e ka dërguar në arrest shtëpiak të dyshuarin për shkaktimin e aksidentit në fshatin Koshare të Ferizajt, të ndodhur më 6 qershor 2021, ku kishin vdekur 5 ...

Gjykata e Ferizajt bëhet me kryetar të ri

Me 6 vota ‘për’ anëtarët e Këshillit Gjyqësor të Kosovës e kanë zgjedhur për kryetar të Gjykatës Themelore të Ferizajt, gjyqtarin Mustafë Tahiri, ...

U vazhdohet paraburgimi Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit

Gjykata Themelore e Ferizajt u ka vazhduar paraburgimin edhe për dy muaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit, 18 vjeçares ...

Ferizaj, policët sulmohen gjatë detyrës, Gjykata vendosi për të dyshuarin

Dy policë kanë pësuar lëndime trupore pasi janë sulmuar derisa ishin në krye të detyrës.

Një vit burg dhe 2,000 euro gjobë personit që ishte paraqitur rrejshëm si pjesëtar i FSK-së

Është dënuar me 1 vit burg me kusht dhe 2,000 euro gjobë nga Gjykata Themelore në Ferizaj, i akuzuari A.M., për shkak të veprës penale Mashtrimi.

Vrasja e ish-kryeshefit Policisë në kohën e paraluftës, Gjykata vendosi për të akuzuarin - VIDEO

 

Vrasja e të dyshuarit për vjedhje në Shtime, Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve, mbrojtja lirimin e plotë

Më 07 gusht 2019, në një shtëpi në Shtime ishte vrarë F.G., i cili kishte hyrë i armatosur bashkë me një person tjetër në shtëpinë e të akuzuarve ...

Tridhjetë ditë paraburgim të dyshuarit për sulm ndaj gruas së tij

Gjykata Themelore e Ferizajt – Dega në Kaçanik, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit E.Gj.