Postet nga: Gjyakta Speciale

Jack Smith: Arsyeja e mos dorëzimit të dosjes paraprake është rreziku i frikësimit të dëshmitarëve

Jack Smith, prokurori i Specializuar amerikan, ka deklaruar sot në seancën statusore që po mbahet kundër ish krerëve të UÇK-së, se arsyeja se pse nuk po ...

Thaçit, Selimit dhe Krasniqit u refuzohet lirimi nga paraburgimi

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale e kanë refuzuar lirimin e përkohshëm të Hashim Thaçit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Haradinaj: Kjo prokurori është politike, selektive dhe e njëanshme

Në seancën e paraqitjes së parë pas ngritjes së aktakuzës nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj 'bombardoi' me fjalë prokurorët e specializuar.

Prokurori ia përmend Thaçit në gjykatë faljen e dënimit për Shpresim Ukën dhe Bekim Sylën

Prokurori i Specializuar gjatë seancës së paraqitjes së parë të ish-Presidentit Hashim Thaçi ka përmendur faljen e dy të dënuarve për rastin “Bllaca”, një ditë ...

Gjykata Speciale arreston Salih Mustafën

Gjykata Speciale ka njoftuar se sot është arrestuar Salih Mustafa pasi i është konfirmuar aktakuza.

Thaçi: As që më bëjnë përshtypje fjalët se kam frikë nga Gjykata Speciale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në konferencën për media duke u përgjigjur në pyetjen e KALLXO.com ka komentuar zërat në opinion se po ka ...