Postet nga: gjon pnishi

Vrasja që dyshohet se u porosit nga Zvicra, gjykata ndalon publikimin e dëshmive

Gjykimi ndaj Bekim Raja, Gjon Pnishi, Avni Sinani dhe Murat Sinani, të akuzuar në rastin e vrasjes së Ferdinand Gjinit ka vazhduar të mbahet edhe sot në Gjykatën e ...

Dëshmitari i mbrojtur rrëfen për vrasjen me pagesë të Gjakovarit

Gjykata ka vendosur të mbyllet seanca për publikun në gjykimin ndaj të akuzuarve, Bekim Raja, Avni Sinani dhe Murat Sinani, rreth akuzës për vrasjen e Ferdinand Gjinit. ...

Rrëfimet e dëshmitarëve për vrasjen që dyshohet që e pagoi mërgimtari nga Zvicra

Procesi gjyqësor në rastin e vrasjes, për të cilën pretendohet se në Zvicër u paguan paratë, ka vazhduar me paraqitjen e dëshmitarëve para të ...

Dëshmitari rrëfen për vrasjet me pagesë në Gjakovë

Procesi gjyqësor në rastin e vrasjes së Ferdinand Gjinit, për të cilën pretendohet se në Zvicër u paguan paratë, ka vazhduar me paraqitjen e dëshmitarë...

Pejë: I akuzuari për vrasje lëvizet me antiplumb

Gardianëve u është dashur t'i veshin antiplumb Gjon Pnishit, i akuzuar për vrasjen e Ferdinand Gjinit.

Arrestimi i 4 të Dyshuarve Shtyn Gjykimin për Vrasjen e Ferdinand Gjinit

Rigjykimi për vrasjen e Ferdinand Gjinit në qershor të vitit 2014 është shtyrë sërish pasi trupi gjykues miratoi kërkesën e prokurores për shtyrje deri në plotë...

Arrestohen Dy Persona për Vrasjen e Ferdinand Gjinit

Policia ka arrestuar dy persona me inicialet A. S dhe M. S për vrasjen e Ferdinand Gjinit e cila ndodhi më 23 qershor të vitit 2014.

Kërkohet Dënimi i të Akuzuarit për Vrasje

Procesi gjyqësor në Gjykatën e Pejës në rastin e Gjon Pnishit, i akuzuar për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, po i afrohet ...