Postet nga: gjoba

Dënohet me 7 muaj burgim me kusht komandanti policor në Zhur për falsifikim të gjobës së kundërvajtjes

Gjykata e Prizrenit të mërkurën e ka dënuar komandantin e stacionit policor të Zhurit, Ziber Susuri nën akuzat se ka falsifikuar dhe ndryshuar një tiketë të ...

Policia në Ferizaj, për një javë shqiptoi 1,477 gjoba

Policia e Rajonit të Ferizajt ka njoftuar se javën e kaluar ka shqiptuar një mijë e 447 në fushën e trafikut rrugor.

Gjobitet shoferi, voziti mbi 100 km në orë më shpejt se që ishte e lejuar

Policia e Kosovës njofton se ka identifikuar shoferin, i cili në zonën me kufizim të shpejtësisë 80km/h, drejtoi mjetin në 188 km/h.

Shoferët shkelin rregullat e qarkullimit në Rrugën e Kombit

Rruga e Kombit është një nga akset ku çdo vit ndodhin me dhjetëra aksidente me vdekje. Shkak në shumicën e rasteve janë gabimet e shoferëve dhe shpejtë...

Voziti mbi 100 kilometra në orë mbi shpejtësinë e lejuar, gjobitet nga policia

Policia e Kosovës ka gjobitur shoferin i cili ka vozitur me 237 kilometra në orë, në një zonë ku parashihej që shpejtësia të ishte vetëm 130 kilometra në orë.

Dënohet shoferi, voziti në 240 km/h në zonën e 100 km/h

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar një person i cili ka drejtuar automjetin e tij me 240 km/h në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 ...

Gjykatësi gjobit ish-presidentin Trump për mosrespektim të gjykatës

Një gjykatës i Nju Jorkut tha të hënën se ish-presidenti Donald Trump shpërfilli autoritetin e gjykatës, duke mos iu përgjigjur në mënyrë të ...

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Johnson dhe Sunak do të gjobiten për pjesëmarrje në tubime festive gjatë kohës së izolimit

Kryeministri britanez Boris Johnson dhe kancelari Rishi Sunak do të gjobiten nga policia për pjesëmarrje në ahengje gjatë kohës së izolimit, raporton BBC