Postet nga: gjoba

LVV ia Sheh Sherrin Zafir Berishës, Dënohet 12,300 Euro

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e dënoi Lëvizjen Vetëvendosje me 12 mijë e 300 euro për shkak të thirrjeve që në Facebook i bëri deputeti ...

PZAP Gjobit 6 Kandidatë për Kuvende Komunale

Publikimi i thirrjeve për votimin e tyre në “Facebook” u ka kushtuar me gjobë 6 kandidatëve për kuvende komunale.

AKR Gjobitet me 1100 Euro për Billbordin e Agim Bahtirit

Subjektit politik Aleanca për Kosovën e Re (AKR) i ka kushtuar 1100 euro një billbord i vendosur afër shkollës fillore “Migjeni” në Mitrovicë gjatë heshtjes zgjedhore.

PZAP Nuk e Komenton Deklaratën e Mustafës për Dënimin e Tij

Sekretari i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Mulë Desku, tha për KALLXO.com se nuk i komenton deklaratat e askujt që komenton vendimet e PZAP-së.

Lista Serbe Dënohet me 22 Mijë Euro

Një spot zgjedhor që bënte thirrje për votë për Listën Serbe dhe i cili në kuadër të spotit përmbante fjalët “Vota për ...

PDK Dënohet për Nxitje të Urrejtjes Ndaj Shpend Ahmetit

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar si të bazuar ankesën e BIRN dhe Internews Kosova, ndërkaq subjektit politik PDK i ka shqiptuar dënimin me ...

Dënohet LDK Shkaku i Tubimit të Muharrem Svarqës

Një tubim zgjedhor në fshatin Rahovicë i kandidatit të LDK-së për kryetar të Ferizajt, Muharrem Svarqa, ku kishte të përfshirë edhe persona nën moshën 18 vjeç, i ...

Lutfi Haziri Dënohet me 3 Mijë Euro

Vendimi i Panelit Zgjedhor është marrë pas ankesës së ekipit të monitoruesve të BIRN dhe Internews Kosova, në të cilën pretendohej se Haziri ka shkelur Kodin e Mirë...