Postet nga: gjoba ne trafik

Kontroll i mjeteve të transportit të mallrave dhe udhëtarëve, 85 gjoba për tre ditë

Policia e Kosovës ka bërë ditur se nga data 7 nëntor e deri më sot ka shqiptuar 85 gjoba për parregullsi teknike dhe mungesë të dokumentacionit.

Policia në Prizren gjobit shoferët për xhamat e zinj të veturave

Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Prizren dhe njësitë e tjera gjatë zbatimit të urdhrit operativ “Siguria në trafikun rrugor" kanë shqiptuar mbi 2,078 tiketa, prej tyre 25 kanë qenë ...

Kapet nga radari i Policisë, vozit rreth 100 kilometra më shumë se sa shpejtësia e lejuar

Në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 km/h një person ka vozitur me shpejtësi më të madhe se sa është e lejuar.

Policia shqiptoi 1,579 gjoba për kundërvajtësit në komunikacion

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 1,579 gjoba për shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Policia me biçikleta në aksion, gjobit edhe Ledri Vulën

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë një aksion në lagjen “Pejton” të Prishtinës, ku ka gjobitur vozitësit që kanë parkuar veturat e ...

Prishtinë - Sulmon policin pasi ia shqiptoi gjobën në trafik

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë i cili dyshohet se pas shqiptimit të gjobës nga zyrtari policorë e ka ofenduar dhe kandosur këtë të ...