Postet nga: GJILANI

Gjilani kalon në epërsi ndaj Besës

Gjilani ka kaluar në epërsi në minutën e 24’ me sulmuesin Keita Alassane Razak.

Pas 4 humbjeve dhe 2 barazimeve, Gjilani më në fund fiton (Foto)

Gjilani ka arritur ta gjejë rrugën e fitoreve pas katër humbjeve dhe dy barazimeve, duke e mposhtur KEK-un me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 23-të ...

Pajaziti godet Gjilanin: Nuk fitohet titull kur largon 15 lojtarë

Skuadra e Gjilanit sot ka njoftuar se e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sadat Pajaziti.

Gjilani e shkarkon trajnerin pas humbjes ndaj Dritës (Foto)

Skuadra e Gjilanit e ka shkarkuar trajnerin Sadat Pajaziti, pas humbjes ndaj rivalit lokal Dritës të shtunën.

Drita e fiton derbin ndaj Gjilanit (Foto)

Drita e ka fituar derbin ndaj Gjilanit, me rezultat 3-1.

Superliga, në nisje të sezonit pranveror - superderbi gjilanas

Sezoni pranveror në Superligën e Kosovës do të startojë këtë javë, më saktësisht të premten me ndeshjen KEK-u- Llapi, e cila luhet në stadiumin “Agron Rama” ...

Prokuroria e Gjilanit për një javë ndaloi 13 të dyshuar për vepra penale

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 13 (trembëdhjetë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale.

Zyrtare: Gjilani transferon dy lojtarë nga Llapi (Foto)

Skuadra e Gjilanit sot ka zyrtarizuar transferimin e dy lojtarëve nga skuadra e Llapit, bëhet fjalë për Fiton Hajdarin dhe Kushtrim Shabanin.