Postet nga: GJILANI

633 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

Aktualisht 82 qytetarë të Gjilanit janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm, 64 prej tyre janë me oksigjeno-terapi, derisa 633 raste janë aktive. Kështu ka bërë të ditur ...

Investimet e munguara në rininë e Gjilanit

Një mini-dokumentar i cili ka pasqyruar rininë e Gjilanit, tregon se të rinjtë, veçanërisht studentët nuk e shohin të ardhmen e tyre në qytetin ku jetojnë.

Ismet Munishi trajner i KF Gjilani

Skuadra e Gjilanit në futboll, është bërë me trajner të ri pas largimit të Bylbyl Sokolit.

Sokoli: Barazimi na çon në luftë për ekzistencë

Gjilani ka dështuar që të fitojë duke barazuar me Arbërinë me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 23-të në Superligë.

Feronikeli e mbyll pjesën e parë me epërsi dyfishtë ndaj Gjilanit

Feronikeli e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-0, ndaj Gjilanit, ndeshje e cila po luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

Gjilani fitoi ndaj Tre Penne Galazzano, kalon në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Gjilani ka triumfuar ndaj ekipit nga San Marino, Tre Penne Galazzano me rezultat 3:1.

Derbi Drita - Gjilani, këto janë formacionet zyrtare (Foto)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për derbin Drita - Gjilani, që luhet nga ora 17:00, në stadiumin e qytetit.

VIDEO - Policia përdori sprej ndaj trajnerit, zyrtarëve dhe lojtarëve të Prishtinës

Nuk ka shpëtuar pa incident ndeshja e futbollit mes Gjilanit dhe Prishtinës, e cila përfundoi me rezultat 2-1.