Postet nga: Gjilani - Drita

Flet trajneri i Dritës pasi e humbi derbin e qytetit ndaj Gjilanit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka folur për media pas përfundimit të ndeshjes ndaj Gjilanit.

Munishi: Dritës nuk i shënuam më shumë gola se na respektoi

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi ka folur pas triumfit në derbi ndaj Dritës.

Gjilanit i takon derbi i qytetit

Gjilani ka triumfuar në derbin e qytetit duke e mposhtur Dritën me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Superligën e Kosovës në ...

Gjilani – Drita, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani – Drita, derbi gjilanas luhet për kreun e tabelës

Futbolli kosovar sot pritet t’i japë emocione adhuruesve të futbollit me derbin gjilanas ndërmjet Gjilanit dhe Dritës.

Zyrtare: Shtyhet derbi Gjilani - Drita

Klubi i futbollit Gjilani ka njoftuar se derbi me Dritën nuk do të luhet të mërkurën ashtu siç ishte paraparë, për shkak se është shpallur ditë ...

Ardian Nuhiu thotë se e ka analizuar Gjilanin

Gjilani dhe Drita do të përballen të mërkurën nga ora 13:00 në stadiumin e qytetit në kuadër të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës.

Nuhiu: Nëse nuk e mbrojmë titullin do jetë dështim

Drita ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e kampionit duke barazuar me rezultat 1-1, ndaj Gjilanit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të ...