Postet nga: Gjilan

‘Jeta në Kosovë’ në Preshevën e Vogël me Shumë Parti

‘Jeta në Kosovë’ në Preshevën e Vogël me Shumë Parti

Ekipi i “Jeta në Kosovë” ka shkuar në Preshevë dhe do të transmetojë një debat me përfaqësuesit e partive politike shqiptare të cilat synojnë ta marrin kontrollin e ...

Gjyqi për Mallrat e Ndaluara

Në Gjilan është mbajtur shqyrtimi gjyqësor në rastin ku të akuzuar janë një zyrtar doganor, një zyrtar i AVUK-ut dhe një biznesmen.

Arrestohet për 1 Gram Marihuanë

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Gjilanit, pasi i njëjti dyshohet për posedim të narkotikëve.

Tentim-Vrasje në Gjilan e Ferizaj

Policia e Kosovës njofton se mbrëmë rreth orës 20:00 në Gjilan ka ndodhur një tentim vrasje. Pas ngjarjes janë arrestuar dy persona, të cilët sipas Policisë dyshohen ...

Tentim-Vrasje në Gjilan e në Gjakovë

Dy persona janë arrestuar mbrëmë në Gjilan pasi të njëjtit dyshohen se kanë shtënë me armë në drejtim të njëri-tjetrit pas një mosmarrëveshjeje që kishin.

Arrestohet edhe një Mjeke për Vdekjen e Mësueses

Arrestimin e personit të tretë për këtë rast e konfirmoi për KALLXO.com prokurori Arben Ismajli.

Fakte të Shpejta për Gjilanin

 

Aktorët e Papaguar Kërkojnë Kontrata të Punës

Aktorët e Papaguar Kërkojnë Kontrata të Punës

Artistët e Teatrit të Gjilanit i janë ankuar kryetarit të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pasi që thonë se tashmë kanë hyrë në muajin e tretë pa kontrata ...