Postet nga: Gjeorgji

Gjeorgji: 11 të vdekur nga rrëshqitja e tokës

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe 25 të tjerë janë zhdukur, si pasojë e rrëshqitjes së tokës në qytetin turistik, Shovi, në Gjeorgji.

Aktivistët gjeorgjianë pengojnë dasmën ku mori pjesë vajza e Sergei Lavrovit

Aktivistët në Gjeorgji penguan një dasmë të mbajtur jashtë kryeqytetit Tbilisi, ku mendohet se po merrte pjesë vajza e ministrit të Jashtëm të Rusisë.

Gjeorgjia e paralajmëron Kievin të mos përzihet në politikën e saj të brendshme

Kryeministri gjeorgjian Irakli Garibashvili i ka thënë udhëheqjes politike të Ukrainës që të mos përzihet në politikën gjeorgjiane.

Parlamenti i Gjeorgjisë anulon projektligjin për "agjentët e huaj"

Ligjvënësit gjeorgjianë kanë votuar për të anuluar projektligjin për "agjentët e huaj", një projektligj që do të kishte kufizuar ashpër aktivitetin e grupeve të ...

Mbi 98.000 rusë kanë hyrë në Kazakistan prej thirrjes për mobilizim

Rreth 98.000 rusë kanë hyrë në Kazakistan këtë javë, prej kur presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë të ditur mobilizimin e pjesshëm të rezervistëve për të ...

Rrëzohet një helikopter në Gjeorgji, 8 të vdekur

Tetë persona humbën jetën kur një helikopter i policisë kufitare u rrëzua gjatë një operacioni shpëtimi në veri të Gjeorgjisë.

Distria Krasniqi e artë në Gjeorgji

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë, në kategorinë -52kg.

Gjeorgjia denoncon planet e Osetisë së Jugut për bashkim me Rusinë

Gjeorgjia denoncoi të enjten si të papranueshme planet e shpallura nga separatistët pro-Moskës në rajonin separatist të Osetisë së Jugut, për të mbajtur një referendum për ...