Postet nga: Gjendja Shëndetësore

Transformimi i kujdesit primar shëndetësor në Kosovë përmes Projektit të AQH-së

Projekti ‘'Accessible Quality Healthcare' (Qasja në Shëndetësi Cilësore) i mbështetur nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim po transformon shërbimin primar të kujdesit ...

Greva nën tokë - 10 minatorë kanë kërkuar ndihmë mjekësore, dy dërgohen në spital

Dhjetë minatorë në Stan Tërg kanë kërkuar ndihmë mjekësore nga ora 19:00 e së dielës deri më tani si pjesë e grevës për kërkesat ...

Kjo është gjendja shëndetësore e policit që u plagos me armë sot në Prishtinë

Polici i Kosovës i cili është plagosur sot në një tentim grabitje në Prishtinë, është në gjendje stabile shëndetësore.

Thaçi operohet në QKUK

Presidenti i vendit Hashim Thaçi i është nënshtruar një intervenimi kirurgjik endourologjik pas shqetësimeve shëndetësore që i ka pasur ditëve të fundit.

Presidenti vazhdon edhe sot trajtimin shëndetësor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi edhe sot ka vazhduar trajtimin shëndetësor në Klinikën Urologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Sylejman Selimi viziton Isa Mustafën

Ish-komandanti i UÇK-së, gjeneral Sylejman Selimi i shoqëruar nga deputeti Anton Quni, kanë vizituar sot kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.