Postet nga: Gjakove

Dy Degë të PDK-së Shfrytëzojnë Pronën Shoqërore Pa Kontratë

Degët e PDK-së në Gjakovë e Deçan kanë bërë kërkesë në AKP që të marrin me qira zyrat që kanë në shfrytëzim.

KDI: Drenasi e Gjakova më Transparentet, Veriu më i Mbylluri

Trendi i rritjes së transparencës në publikimin e dokumentacioneve që kanë të bëjnë me prokurim publik, mungesa e publikimit të shpenzimeve nga komunat e Kosovës, mungesa e ...

Vidhet Uji i Ngrohtë i Ngrohtores së Gjakovës

Vidhet Uji i Ngrohtë i Ngrohtores së Gjakovës

Ngrohtorja e qytetit të Gjakovës po përballet me një problem serioz. Drejtori ekzekutiv i kësaj ndërmarrje publike, Admir Shala, tha për KALLXO.com se keqpë...

Digjet Një Objekt në Gjakovë

Digjet Një Objekt në Gjakovë

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një objekt ngjitur me hotelin “Amsterdam”, në Gjakovë. Vatra e zjarrit është në kulmin e objektit pesëkatësh.

Fakte të Shpejta për Gjakovën

Mimoza Kusari- Lila në dy vitet e para të saj si kryetare pretendon se ka arritur t’i realizojë rreth 40 për qind të premtimeve që ka dhënë në ...

‘Jeta në Komunë’ në Gjakovë e Junik

Në asambletë e Gjakovës dhe Junikut nesër do të zhvillohet një “seancë” e veçantë.

Pronari i Restoranit të Djegur në Gjakovë Kërkon Kompensim

Pronari i Restoranit të Djegur në Gjakovë Kërkon Kompensim

Restorani që ishte kapluar nga zjarri i madh mbrëmë në Gjakovë sot i përngjante një gërmadhe.

“Kalaja” në Flakë, Lëndohen Dy Zjarrfikës

Një zjarr i madh e ka përfshrë restorantin ‘Kalaja’ në dalje të Gjakovës. Reporteri i KALLXO.com nga vendi i ngjarjes raporton se zjarri po vazhdon të jetë ...