Postet nga: Gjakove

Gjakovë, vidhet një çantë nga vetura me tabela diplomatike

Dy persona, shtetas të huaj, kanë raportuar në Polici në Gjakovë se persona të panjohur e kanë thyer xhamin e veturës së tyre me tabela CD dhe nga aty ...

Gjakovë: Arrestohen tre vëllezër pas përleshjes në mes vete

Tre vëllëzër nga Gjakova janë arrestuar nga Policia e Kosovës, mbrëmjen e kaluar pas një përleshje fizike në mes tyre.

Gjakovë, aksident mes një traktori dhe një motoçiklete

Një aksident ka ndodhur para rreth një ore në lagjen Orize të Gjakovës.

Arrestohen dy zyrtarë të gjendjes civile në Gjakovë

Dy zyrtarë të gjendjes civile në Komunën e Gjakovës janë arrestuar dje nga policia.

Nesër protestohet kundër punimeve në rrugën 'Nënë Tereza' në Gjakovë

Në rrugën “Nënë Tereza” në Gjakovë kanë filluar punimet dhe në njërin shirit të kësaj rruge është ndaluar qarkullimi i veturave. Ndërsa, kundër punimeve ...

Gjakovë - Pavarësisht kundërshtimeve, fillojnë punimet në rrugën `Nënë Tereza`

Në rrugën "Nënë Tereza" në Gjakovë kanë filluar punimet dhe në njërin shirit të kësaj rruge është ndaluar qarkullimi i veturave.

Refuzohet kërkesa për hudhjen e aktakuzës ndaj drejtorit të Urbanizmit dhe bashkëpunëtorit profesional në Gjakovë

Gjykatësi Mentor Bajraktari ka refuzuar kërkesat e avokatëve për hudhje të aktakuzës dhe kundërshtimit të provave të saj, në rastin e drejtorit të Urbanizmit ...

FOTO - Gjendet mjet i dyshuar shpërthyes në Gjakovë

Një burrë ka gjetur një mjet të dyshuar shpërthyes përderisa ishte duke punuar në një fushë, në Gjakovë, dje rreth orës 15:10.