Postet nga: Gjakova

Ushtronte dhunë ndaj gruas vazhdimisht, arrestohet gjakovari

Një rast i dhunës në familje është shënuar dje në Gjakovë.

Komuna e Gjakovës realizoi 15.8 milionë investime kapitale për tri vjet

Në periudhën trevjeçare 2016-2018, Komuna e Gjakovës, kishte një buxhet final për t`u shpenzuar mesatarisht 23.2 milionë euro çdo vit.

Qytetari pyet kandidatin e PDK-së 'si do të zhvillohet Kosova me akterët e aferës Pronto?' VIDEO

Gjatë një debati zgjedhor të zhvilluar të shtunën në Gjakovë, një qytetar pyeti kandidatin për deputet nga radhët e PDK-së, Butrint Batallin, se si e mendon PDK-ja ...

Kandidati i AAK-së sfidohet nga qytetarja për pagat e qeveritarëve - VIDEO

Një qytetare nga Komuna e Gjakovës gjatë një debati publik ka sfiduar kandidatin e AAK-së për deputet, Fatos Axhemin, për pagat e kryeministrit dhe ministrave.

QKMF në Gjakovë mohon se kanë çmime të ndryshme për bashkëatdhetarët

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Gjakovë ka mohuar se kanë aplikuar çmime diskriminuese ndaj bashkëatdhetarëve për shërbime mjekësore.

Gjakovë: Gjatë kontrollit i gjejnë drogë

Gjatë kontrollit në rrugën “Fan S. Noli” në Gjakovë, një personi i është gjetur dhe sekuestruar një qese me substancë të dyshuar narkotike.

Për të treten herë Komuna e Gjakovës fut në rend dite diskutimin për Kullën e Sylejman Vokshit

Komuna e Gjakovës për të treten herë radhazi, ka futur në rend dite pikën për shqyrtimin e vendimit të datës 27 tetor 2015, për shpalljen e ...

Komuna e Gjakovës ndalon punën e bizneseve më 17 e 18 shkurt

Komuna e Gjakovës nëpërmjet një njoftimi, ka bërë të ditur se të gjitha subjektet afariste dhe veprimtaritë e tjera ekonomike nuk duhet të punojnë me rastin ...