Postet nga: Gjakova

Konfiskohen 6 aparate të lojërave të fatit, arrestohet një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 6 aparate të lojërave të fatit dhe është arrestuar një person në rrugën “Izet Hima” në Gjakovë.

Talenti i 12 vjeçarit nga Gjakova për futbollin

Domenik Dodaj ishte vetëm 4 vjeçar kur fillojë të luaj futboll.

Ardian Gjini flet për kanosjen që iu bë dje në objektin e komunës

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, është kanosur nga një person dje në objektin e komunës.

Përleshje me thikë afër Gjimnazit në Gjakovë

Një përleshje me thikë mes disa qytetarëve ka ndodhur sot në afërsi të Gjimnazit “Hajdar Dushi” në Gjakovë.

Kandidati i AAK-së tregon për investimet kapitale që do t’i bëjë në Gjakovë

Kandidati për kryetar të Gjakovës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka thënë në #DebatPernime se ku do t’i investojë mjetet ...

Kandidatët për Gjakovë tregojnë se për çka do të mbahen në mend pas 4 vjetësh

Kandidatët për kryetar të Gjakovën në balotazhin e 14 nëntorit kanë treguar se pse do t’i mbajnë në mend qytetarët e Gjakovës nëse ...

Si do ta zhvillojnë ekonominë e Gjakovës, tregojnë Gjini e Kusari-Lila?

Kandidatët për kryetar të komunës së Gjakovës kanë treguar planet e tyre në lidhje me zhvillimin e komunës të cilën synojnë ta qeverisin në...

Kusari – Lila: AAK-ja e ka Sindromën e Stokholmit

Kandidatët për kryetar të Gjakovës, Ardian Gjini nga AAK dhe Mimoza Kusari-Lila nga LVV janë përplasur në #DebatPernime për balotazhin në këtë komunë, në ...