Postet nga: gezim mehmeti

Kandidati i AKR-së për kryetar kërkon rinumërim të votave në Prishtinë

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës në zgjedhjet e 17 tetorit nga Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti, ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ...

Programet e kandidatëve që synojnë udhëheqjen e Prishtinës

Zgjedhjet lokale për kryetar të komunave pritet të mbahen më 17 tetor, ndërsa komuna e cila merr vëmendjen më të madhe, është kryeqyteti, Prishtina.

Kandidati i AKR-së për Prishtinën tregon së çfarë do të bëhet me ndërtimet në zonën e Badovcit

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti ka thënë se nëse bëhet kryetar, ndërtimet në ...

(FOTO) Zvarritje e pafundme në rikonstruktim, gjendje e rëndë në disa rrugë të lagjes “Mati 1”

Punimet në rikonstruktim të rrugës “Muharrem Fejza” bashkë me rrugicat përreth në lagjen “Mati 1” në Prishtinë kanë filluar që nga muaji prill i këtij viti dhe nuk ...

Komuna premton se për pak ditë kryhen punimet në rrugën e ‘Llapit’

Në rrugën e “Llapit” afër ‘Hanit të Dilit’ në Prishtinë ka disa kohë që kanë nisur punimet për rikonstruktim.

Qytetarët janë lidhur ilegalisht në gypin e ujit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës

Në rrugën “Muharrem Fejza” në lagjen “Mati 1” e cila ka hyrë në javën e tretë të rikonstruktimit, janë gjetur disa lidhje ilegale në rrjetin e ujësjellësit. ...