Postet nga: George Floyd

Trump nënshkruan urdhër ekzekutiv për reforma në polici

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi të martën një urdhër ekzekutiv për disa reforma policore, duke thënë se do të inkurajojë departamentet e policisë që "...

Gjenerali amerikan thotë se ka gabuar që ka shoqëruar Trumpin në kishë

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë amerikane, gjenerali Mark Milley, tha se ka gabuar që ka shoqëruar presidentin amerikan, Donald Trump, gjatë shëtitjes së tij ...

Joe Biden: Mendoj që George Floyd do ta ndryshojë botën

Kandidati për president i Partisë Demokratike në ShBA, Joe Biden ka thënë se i ndjeri George Floyd do të "ndryshojë botën".

Sot varroset George Floyd

Në Hjuston të Shteteve të Bashkuara do të varroset sot George Floyd, afrikano-amerikani që vdiq në duart e policisë.

Të dyshuarit për vrasjen e Floydit i rritet dorëzania në 1.25 milion dollarë

Ish-zyrtari policor në Mineapolis, i akuzuar për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd, ka bërë paraqitjen e parë para gjykatës, ku i është vendosur dorëzania prej 1.25 milion ...

Demokratët ulen në gjunjë për 8 minuta e 46 sekonda në nderim të Floydit

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe ata të Senatit, kanë prezantuar një projektligj për të rishqyrtuar kontrollin e policisë në Shtetet e Bashkuara, vetëm ...

Nju Jorku heq ndalim-qarkullimin

Zyrtarët e qytetit të New Jorkut hoqën të dielën ndalim-qarkullimin që imponua për të vënë nën kontroll protestat për vrasjen e George Floyd-it.

Gazetari i VOA-s: Policia qëlloi drejt medias gjatë protestave në Uashington

Më shumë se 200 gazetarë kanë raportuar se janë sulmuar, plagosur apo ndaluar ose u janë shkatërruar pajisjet gjatë mbulimit të protestave mbarëkombëtare për vdekjen e George ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!