Postet nga: gentian mezani

Mezani: E dominuam Dritën në pjesën e dytë

Drita dhe Gjilani kanë barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligën e Kosovës.

Mezani: Bëmë lojë të mirë, por po na mungon goditja e fundit para portës

Gjilani ka barazuar me rezultat 0-0, ndaj Ballkanit në shtëpi të vet, ndeshje e cila ishte e vlefshme për xhiron e tretë në Superligë.

Mezani: Kemi bërë gabime amatoreske, më vjen keq për tifozët

Gjilani ka pësuar humbje të thellë me rezultat 4-0 nga Feronikeli në Drenas në kuadër të xhiros së parë në Superligë.

Trajneri i Gjilanit optimist para ndeshjes ndaj Apoelit

Gjilani të enjten do të përballet me Apoel Nicosian në kuadër të rrethit të parë kualifikues në Ligën e Europës, nga ora 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, ...

Trajneri i Gjilanit: Prokuroria dhe Federata duhet të punojnë që kampionati i ardhshëm të jetë më i pastër

Gjilani mori një barazim me rezultat 2-2 ndaj Ballkanit, i cili i largoi nga lufta për titullin e kampionit, pasi rivalët e qytetit Drita u shpallën kampion ...

Flet trajneri i Gjilanit pas fitores ndaj Vushtrrisë

Gjilani ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në Superligën e Kosovës.

Trajneri i Gjilanit flet rreth mundësisë që kampioni të përcaktohet përmes "play-off"-it

Pandemia e coronavirusit ka bërë që Federata e Futbollit të  Kosovës të pezullojë ndeshjet për një kohë të pacaktuar.

VIDEO: Gjilani intensifikon stërvitjet, synon daljen në Europë

Skuadra e Gjilanit e ka mbyllur sezonin vjeshtor në vendin e dytë me 32 pikë, dy më pak se Ballkani që është në krye të Superligës së Kosovës.