Postet nga: Gazmend Muhaxheri

Gazmend Muhaxheri flet për asfaltimin e rrugëve të Pejës ku nuk kanë qenë tokat e shpronsuara

 

Prokurorja paralajmëron vazhdimin e aksionit: Ky është vetëm fillimi

Prokurorja që ka udhëhequr aksionin e sotëm në regjionin e Pejës, Lumturije Vuqetaj, ka thënë në konferencë për media se zyrtarët e arrestuar dyshohen ...

Gazmend Muhaxheri, rikandidohet për kryetar të Pejës

Kryetari i Pejës, Gazmend Muahxheri ka marrë edhe një herë besimin e  kryesisë së LDK-së për të kandiduar për kryetar të Komunës së Pejës.

Prokuroria e Pejës nis hetim për rastin që Vetëvendosje akuzon komunën për keqpërdorim të parasë publike

Disa ditë me parë Prokuroria e Pejës me vetiniciativë, ka hapur rast hetimi nën pretendimin për keqpërdorim të parasë publike në Komunën e Pejës.

Prokuroria e Pejës hap rast nën dyshimet për keqpërdorim të parasë publike në Komunën e Pejës

Prokuroria e Pejës me vetiniciativë, ka hapur rast nën pretendimin për keqpërdorim të parasë publike në Komunën e Pejës.

Vetëvendosje në Pejë kritikon kryetarin Muhaxheri për gjendjen me mbeturina  

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Pejë përmes një konference për media të mbajtur sot, ka drejtuar akuza për kryetarin Gazmend Muhaxheri, siç kanë thënë ...

Kryetari i Pejës publikon pamje ku shihet një qytetare duke hedhur mbeturina në Lumbardh

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka publikuar sot një video-incizim, në të cilin shihet një qytetare duke hedhur qese me mbeturina në lumin Lumbardh.

Agim Veliu e quan Gazmend Muhaxherin 'Kali i Trojës'

Ish-nënkryetari i LDK-së dhe ish-ministri i Punëve të Brendshme, tani deputet i LDK-së, Agim Veliu i ka reaguar bashkëpartiakut të tij, kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri.