Postet nga: Gazimestan

Festimi i humbjes në Gazimestan, 630 vjet pas

Rreth të 70-tave, një burrë i veshur me një bluzë të bardhë me fotografinë e Sheshelit, i ishte bashkangjitur festimit të shënjimit të Betejës së Kosovës, apo ...

Pamje nga festa e 'Vidovdanit' në Gazimestan

Nën përcjelljen e policisë kanë mbërritur edhe priftërinjtë të cilët do të marrin pjesë në shëmimin e festës së ‘Vidovdanit’ i cilin po ...

Serbët kanë filluar të mblidhen për përvjetorin e 'Betejës së Kosovës' në Gazimestan (FOTO)

Pelegrinët serbë kanë filluar të mblidhen për shënimin e festës së tyre fetare, 'Vidovdani', te monumenti në Gazimestan.

Policia siguron perimetrin ku do të mbahet festa e Vidovdanit - FOTO

Sot pelegrinë serbë do të shënojnë  festën e tyre fetare, Vidovdanin, te monumenti në Gazimestan.

Protestë në Graçanicë, liderët opozitarë serbë e themelojnë degën e “Lidhjes për Serbinë” në Gazimestan

Iniciativa e liderë opozitarë të Serbisë të mbledhur nën siglën “Lidhja për Serbinë” që ta themelojnë degën e tyre në Kosovë është ndeshur me kundërshtimin ...

Detaje për eksplozivin që u gjet afër Gazimestanit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se eksplozivi i gjetur në afërsi të Gazimestanit ditën e djeshme kishte kishte një përbëje dy ...

Afër Gazimestanit u gjetën afër 30 kilogramë eksplozivë

Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar rreth 30 kilogramë eksploziv dje në rrugën për në Gazimestan.

Eksplozivi në rrugën e Gazimestanit ende nuk është çaktivizuar

Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar rreth 15 kilogramë eksploziv në rrugën për në Gazimestan.