Postet nga: gazetarët

AGK: Nuk ka ndalesë për gazetarët

Gazetarët nuk do të preken nga vendimet të cilat i ka marrë sot Ministria e Shëndetësisë për ndalim qarkullimin më shumë se 1 orë e 30 minuta.

AGK reagon për sjelljen dhe veprimin e Policisë ndaj gazetares Tatjana Llazareviq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka reaguar pas lajmit se gjatë kryerjes së detyrës zyrtare është ndaluar dhe është dërguar në stacion të Policisë gazetarja ...

AGK: Gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët të përfshihen në Pakon Emergjente të Qeverisë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur  shqetësim në lidhje me mospërfshirjen punonjësve medial në Pakon Emergjente Fiskale, të miratuar nga Qeveria në detyrë.

Putin mban konferencën për media me numër rekord gazetarësh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mban sot konferencën vjetore për media.

Gazetarët e Shqipërisë protestojnë kundër paketës anti-shpifje

Me pankartat "Mos na prek fjalën", '"Media kontrollon qeverinë, jo qeveria median" gazetarët e Shqipërisë janë mbledhur para Kuvendit për të protestuar kundër dy ...

Arrestohen dy gazetarë shqiptarë për përhapje të frikës nga tërmeti

Policia e Shtetit e Shqipërisë ka bërë të ditur se i ka arrestuar dy gazetarë, Aurel Rakipllari nga "Syri.net" dhe Daniela Grica, nga gazeta “Shekulli”, për "...

Gazetarët hulumtues të Ballkanit flasin rreth sfidave të profesionit

Instituti i Kosovës për Zhvillim Ekonomik “Ekonomiks” është duke mbajtur konferencën rajonale me gazetarë të Ballkanit Perëndimor.

Lirohen dy gazetarë të Reutersit

Dy gazetarë të Reutersit të cilët ishin burgosur në Myanmar pas raportimit të tyre për krizën në Rohingya, janë liruar, raporton BBC.