Postet nga: gazetarët

Në Kosovë do të strehohen 20 gazetarë nga Ukraina

Në Kosovë do të strehohen 20 gazetarë nga Ukraina

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur gjatë ditës së sotme ka marrë katër vendime.

Thirrje për aplikim: 10 bursa për shkrimin e artikujve bazuar në parimet e verifikimit të fakteve

BIRN Kosova shpall thirrje të hapur për të gjithë gazetarët dhe studentët e gazetarisë në Kosovë që janë të interesuar të jenë përfitues të një nga 10 ...

‘Reporterët pa Kufij’ i bashkohen thirrjes që Osmani e Kurti të ndalojnë gjuhën diskredituese ndaj gazetarëve

Organizata ‘Reporterët pa Kufij’ i është bashkuar thirrjes së organizatave ndërkombëtare të cilat dje i kanë kërkuar presidentes së vendit, Vjosa Osmani si dhe kryeministrit Albin ...

Presidenca reagon ndaj lajmeve se presidentja Osmani u përplas me gazetarët

Zyra e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani përmes një komunikate ka reaguar lidhur me shkrimet e mediave se ajo u përplas me gazetarët gjatë ceremonisë ku ...

VIDEO - Presidentja nuk i komenton reagimet e shumta ndaj shkrimeve të bashkëshortit të saj për gazetarët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka refuzuar të përgjigjet në pyetjen e gazetares së KALLXO.com, Arta Sopi, rreth deklarimeve të bashkëshortit të saj, Prindon Sadriu dhe ...

Federata Evropiane e Gazetarëve i reagon Prindon Sadriut

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka bërë të ditur se Federata Evropiane e Gazetarëve - EFJ, ka reaguar pas deklaratave nga bashkëshorti i Presidentes, Vjosa ...

Kryetari i bordit: Në RTK ka më shumë redaktorë sesa gazetarë

Kryetari i Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), Besnik Boletini ka deklaruar së në transmetuesin publik janë 80 redaktorë e vetëm 60 gazetarë.

AGK: Numri i kërcënimeve dhe sulmeve ndaj gazetarëve është rritur

Numri i kërcënimeve dhe sulmeve në drejtim të gazetarëve e mediave, të raportuara në Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës - AGK, ka shënuar rritje ...