Postet nga: Gastronomët

Petrit Kllokoqi fton gastronomët të pajisen me Arkë Fiskale prej 9.99 euro

Nismës për ta përmbyllur procesin e fiskalizimit i është bashkuar edhe Petrit Kllokoqi, nga Shoqata e Gastronomëve. Në një postim të bërë, Kllokoqi u bë...

Gastronomët protestojnë rrugëve të kryeqytetit me vetura kundër masave të Qeverisë

Me bori të veturave e me këngë të ndryshme, përfshirë atë “Amaneti i Clownit” të grupit Troja, kanë protestuar sonte gastronomët e Kosovës si formë pakë...

Gastronomët nesër në protestë para Qeverisë, kundërshtojnë masat e reja

Shoqata e Gastronomëve nesër, në ora 21:30, do të dalë në protestë para Qeverisë së Kosovës.

Gastronomët kundër masave të reja anti-COVID

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për masat e reja anti-COVID-19.

Kllokoqi: Shoqata e Gastronomëve asnjë masë nuk e pranon pa e takuar Hekuran Muratin për të diskutuar mbështetjen financiare

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi ka thënë se nuk do ta pranojnë asnjë masë e cila kufizon punën e gastronomisë pa u takuar me ...

Të mërkurën pritet të merret vendimi rreth lirimit të masave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, iu ka kërkuar hotelierëve që t’i japin kohë deri të mërkurën në përfundim të orarit të tij ...

Masat e reja, gastronomisë i zgjatet për një orë e drejta e punës

Vendimi i ri i Qeverisë së Kosovës për masat e reja kundër pandemisë lejon shërbimet e hotelerisë dhe gastronomisë të punojnë nga ora 05:00 deri 20:00.

Shoqata e Gastronomëve: S'ka logjikë të lejohen taksitë e jo shërbimi 'delivery'

Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës është shprehur kundër mbylljes totale si dhe ka përsëritur kërkesën për lejimin e shë...