Postet nga: Gastronomet e Kosoves

Gastronomët: Shtrëngimi i masave pas zgjedhjeve mund të çojë në përshkallëzim të veprimeve

Në rast të shtrëngimit të masave pas zgjedhjeve të 14 shkurtit,  Shoqata e Gastronomëve thonë se do të rriten pakënaqësitë edhe më shumë.

Gastronomët kërkojnë të punojnë më orar të plotë për festat e fundvitit

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës po kërkon që ky sektor të punojë me orar të plotë për festat e fundvitit.

Dështon protesta kundër masave të fundit kundër COVID-19

Protesta e planifikuar të mbahet sot në orën 11 kundër masave të fundit kundër COVID-19 dështoi të mbahet sot.

Gastronomët kundërshtojnë masat e Qeverisë, kërkojnë pako ekonomike për gastronomi

Përmes një njoftimi Shoqata e Gastronomëve ka bërë të ditur se i kundërshtojnë fuqishëm masat e fundit nga Qeveria pasi sipas tyre nuk është pë...

Gastronomët shpallin qeverinë e Kosovës 'NON GRATA'

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka shpallur qeverinë e Kosovës NON GRATA (të padëshirueshme) pas masave të fundit për kufizim të punës në kë...

Gastronomët në protestë kundër kufizimeve nga Qeveria

Të pakënaqur me masat e reja anti-Covid, Shoqata e Gastronomeve të Kosovës sot duke filluar nga ora 12:00 do të zhvillojë një aktivitet simbolik para lokaleve të tyre, duke ...

Gastronomët protestojnë nesër ‘me tenxhere dhe lugë’ kundër masave të Qeverisë

Nga ora 12:00 deri në orën 13:00 gastronomët e Kosovës do të protestojnë në shenjë pakënaqësie për mbylljen e gastronomisë në vend në vikend, këtë ...

Gastronomët paralajmërojnë protestë pas vendimit për mbylljen e lokaleve për dy ditë

Qeveria e Kosovës në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike ka marr vendim që gastronomia në vend të mbyllet për dy ditë, të ...