Postet nga: gary peters

Zëvendëskryeministrja Gërvalla takohet me senatorin amerikan në Washington D.C.

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është takuar me senatorin nga Partia Demokratike e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ...

Konjufca takon senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters

Kryetari i Kuvendit së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Ilir Kërçeli, ka pritur sot në takim senatorët amerikanë Chris Murphy dhe ...

Senatorët amerikanë flasin për Asociacionin: Është viti kur duhet të kryhet kjo çështje

Dy senatorët në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Gary Peters konfirmuar se temë diskutimi mes tyre dhe kryeministrin Albin Kurti ka qenë çështja ...

Senatorët amerikanë në Prishtinë: Kosova dhe ShBA-të kanë aleancë speciale dhe të fuqishme

Dy zyrtarët amerikanë, senator në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Gary Peters, pohuan të hënën në Prishtinë përkrahjen për ...

Osmani: Marrëdhënia Kosovë – SHBA, ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se marrëdhënia mes Kosovës dhe SHBA nuk është vetëm e rëndësishme, por ekzistenciale.

Osmani pret në takim senatorët amerikanë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters.

Dy senatorë amerikanë vizitojnë Kosovën, pritet të takohen me Osmanin e Kurtin

Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters do ta vizitojnë Kosovën.

Senatori amerikan përkrah iniciativën e themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Senatori amerikan, Gary Peter, ka mbështetur idenë e Kosovës për të themeluar ushtrinë e saj.