Postet nga: gara

Dyshohen për garë me vetura, gjobiten nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka gjobitur me nga 150 euro dy shoferë në Vushtrri.

Ushtarët e Kosovës pjesë e garës 'Cambrian Patrol 23' në Mbretërinë e Bashkuar - FOTO

Regjimentit i Parë i Këmbësorisë së Forcës e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka marrë pjesë në garën vjetore “Cambrian Patrol 23” në Mbretërinë e Bashkuar.

Në Istog realizohet gara tradicionale “Ujku Garues”, vendin e parë e fitoi Policia Ushtarake

Në ambientet e kazermës “Ushtaret e NATO-s” në Istog, është realizuar gara tradicionale “Ujku Garues” me këtë raste është mbajtur ceremonia e përfundimit të garës që ë...

Risitë e edicionit të 14-të të festivalit ‘Anibar’

Mbi 100 filma nga 36 vendet të ndryshme do të prezantohen në edicionin e 14-të të festivalit ndërkombëtar të filmit të animuar, “Anibar” që nisi dje në Pejë.

Ushtarët e FSK-së pjesë e garës së snajperistëve në Turqi - FOTO

Ekipi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) ka marrë pjesë në garën e snajperistëve "Best Sniper Competition 2023" që u mbajt në Egirdir të Turqisë.

Armend Neziri i FSK-së dhe nënoficeri kroat Marijan Jeliq shpallen më të mirët e 'Ushtari më i mirë 2023'

Ushtari i Forcës së Sigurisë, Armend Neziri dhe nënoficeri nga Kroacia Marijan Jeliq janë shpallur ushtarët më të mirë “Ushtari më i mirë 2023”.

Nesër mbahet gara e shenjëtarisë 'Tahir Çitaku’   

Federata e Shenjëtarisë Sportive e Kosovës do të organizojë nesër garën e përvitshme, Kupa “Tahir Çitaku” në Prishtinë.  

Të shtunën mbahet gara e shenjëtarisë Kupa ‘Shaip Zeneli’

Organizuar nga Federatat e Shenjëtarisë Sportive të Kosovës dhe Klubin e Shenjëtarisë, “Zenel Hajdini”, nesër (e shtunë) në Prishtinë mbahet gara Kupa “Shaip Zeneli”.