Postet nga: ganimete musliu

Nuk miratohet Projektligji për pensionim të parakohshëm të policëve dhe të punonjësve të IPK-së

Projektligji për pensionimin e parakohshëm të zyrtarëve policorë të Policisë së Kosovës dhe punonjësve të Inspektoratit Policor të Kosovës me autorizime policore, nuk i ...

Rreziku i përplasjes së dy aeroplanëve, Musliu pyet Aliun: A keni ndërmarrë diçka si ministri përgjegjëse?

Më 24 shkurt, mbi qiellin e vendit kishte ndodhur një incident mes dy aeroplanëve. Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu tha të enjten se nuk kishte ndonjë rrezik për ...

Kurti arsyeton prezencën e Dejona Mihalit në takim me kryekuvendaren Lindita Nikolla

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka dashur të dijë se përse Dejona Mihali, koordinatore e komiteteve në Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) ka qenë ...

Musliu: Dy grupe në Rashkë janë duke u stërvitur për veprime destabilizuese në veri

Pas raportimit të Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti në Komisionin Mbikëqyrës të saj, kryetarja e këtij komisioni, Ganimete Musliu ka thë...

Shqiptarë e serbë të zhgënjyer me aneksin e marrëveshjes Kosovë-Serbisë

Më 18 mars, Kosova dhe Serbia në Ohër të Maqedonisë së Veriut u dakorduan për aneksin e zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve.

Ganimete Musliu nuk pi ujë në gotë të plastikës, i thotë Fitore Pacollit 'Po ta respektoj kërkesën'

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Ganimete Musliu nuk ka pirë ujë gjatë mbledhjes së Komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi dhe Zhvillim duke thënë se ...

Musliu: Marrëveshja, për PDK-në, është e papranueshme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për partinë e saj Marrëveshja e pranuar nga kryeministri Albin Kurti ë...

Deputetet nuk pajtohen nëse ka apo jo femicid në Kosovë

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar ndaj fjalimit të deputetes së LVV-së, Arjeta Fejza e cila ka thënë se në Kosovë femicidi po ua merr jetën grave.