Postet nga: gani rexha

Fillon gjykimi ndaj të akuzuarve se para 18 viteve ia morën pa dëshirë fëmijën nënës

Ruzhdi Faiki i cili akuzohet se ka kryer veprën penale të trafikimit me njerëz si dhe Reqibe Amidi e cila akuzohet se në mënyrë të kundërligjshme ...

I vjen fundi gjykimit për krime lufte në Nerodime

Gjykimi për krime lufte në Nerodime të Ferizajt, ndaj të akuzuarve Zlatan Kërstiq, Destan Shabanaj, i ka ardhur fundi. Në seancën e kaluar dy të akuzuarit e ...

Mitrovicë, Gjykata shpalli aktgjykimin ndaj burrit që plagosi gruan në të dy këmbët

Gjykata e Mitrovicës ka shpallur aktgjykimin ndaj të akuzuarit N.N., i cili kishte plagosur gruan në të dy këmbët, pasi që kjo e fundit ishte kthyer ...

Mitrovicë-Burri akuzohet se e plagosi, gruaja kërkon nga Gjykata t’ia falë

Një grua nga Mitrovica u plagos në të dy këmbët pas një incidenti që kishte me bashkëshortin e saj.

Del në gjyq i dyshuari për blerjen e derivateve me para të falsifikuara

Rrahmon Voca i akuzuar nga prokuroria e Mitrovicës për falsifikimin e 100 eurove u deklarua i pafajshëm në gjykatë.

Grabitja në Vushtrri: Të akuzuarit pranojnë fajin, dënohen me nga një vit e gjysmë burg

Gjykata e Mitrovicës i ka dënuar me nga një vit e 6 muaj burgim të akuzuarve Endrit Hajdari dhe Fatos Zenuni për një grabitje të kryer në korrik ...

Pensionistit ‘nuk i kujtohet’ përplasja për fëmijët që çoi në përdorimin e armës

Konflikti me armë i korrikut të vitit 2009 ka qenë i vështirë për t’u kujtuar 10 vjet pas nga pensionisti Luan Kuqi, i thirrur në gjykatën e Mitrovicë...

6 muaj burg me kusht se goditi një person me veturë

Kamer Beqiri u dënua me gjashtë muaj burg me kusht për rrezikim të trafikut publik.