Postet nga: gani bajraktari

Dëshmitari në gjykimin ‘Stenta 2’: Mjeku më tha se do të vdes për 1 orë e gjysmë!

Gjykimi i kardiologëve i njohur si “Stenta 2”, vazhdoi me rrëfimin e dëshmitarit Bujar Agani.

Dëshmitari në ‘Stenta 2’ rrëfen si i vdiq nëna 3 ditë pasi i ngjitën stentën

Gjykimi ndaj 40 kardiologëve në procesin e njohur si “Stenta 2” vazhdoi me rrëfimin e dëshmitarit Arben Berisha të cilit i kishte vdekur nëna në një spital privat.

Përjashtohet nga puna kardiologu Gani Bajraktari

Kardiologu Gani Bajraktari është përjashtuar nga puna në QKUK. Lajmin për KALLXO.com e konfirmon vetë SHSKUK.

Rasti 'Stenta 2' - Dështon seanca, gjykatësja e zënë me intervistë për Departamentin Special

Dështon të mbahet seanca gjyqësore ndaj mjekëve të akuzuar për vepra penale të keqpërdorimit të pozitës në rastin "Stenta 2".

ShSKUK: Gani Bajraktari nuk është larguar për hakmarrje

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës thotë se nuk qëndrojnë pretendimet e kardiologut Gani Bajraktari se ai është larguar nga puna për qëllime të ...

Largohet përkohësisht nga puna Kardiologu Gani Bajraktari

Kardiologu Gani Bajraktari është larguar përkohësisht nga puna.

Dëshmitari: Na thanë që në QKUK nuk i vendosin stentat, na dërguan në spitalin turk

Në seancën e sotme të gjykimit ndaj mjekëve në rastin "Stenta 2", Agim Halimi ka rrëfyer rastin e djalit të axhës së tij, Basri Halimi, i cili ...

SHSKUK kundërshton vendimin për kthimin e Gani Bajraktarit në punë

Inspektorati i punës ka vendosur të kthejë në punë kardiologun që nga SHSKUK akuzohej se i referoi pacientët në spitale private.