Postet nga: Gabriel Escobar

Muhaxheri pas takimit me Escobarin: Rrugëtimi i përbashkët i Kosovës me SHBA-në është jetik

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri është takuar me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, më 14.03.2024 ...

Escobar arrin në Qeveri, takohet me Kurtin

I dërguari i posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka arritur në ndërtesën e Qeverisë për t'u takuar me kryeministrin e ...

Escobar në Pejë: SHBA-të dëshirojnë që serbët në Kosovë të jetojnë të sigurt dhe me dinjitet

Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, ka thënë se qeveria amerikane dëshiron që serbët në Kosovë të jetojnë të sigurt dhe dinjitetshëm.

Emisari amerikan Gabriel Escobar sot takohet me kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të pres në takim të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel ...

Krerët e opozitës takohen me Escobarin e Hovenierin, flasin për zhvillimet aktuale në vend

Krerët e tri partive opozitare, Memli Krasniqi (PDK), Lumir Abdixhiku (LDK) dhe Ramush Haradinaj (AAK) janë takuar me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel ...

Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë në Kosovë dhe stabilitetin në rajon

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutash, është takuar me Zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar dhe ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ...

Escobar fton Serbinë që përgjegjësit për sulmin në Banjskë të dalin para drejtësisë

Përfaqësuesi i posaçëm për Ballkanin Perëndimor i Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, ka deklaruar se gjatë takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, në ...

Osmani pas takimit me Escobarin: Bashkëpunimi me aleatët, bosht i parimeve tona

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pasi priti në takim përfaqësuesin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, në një deklarim ...