Postet nga: Gabriel Escobar

DASH i quan të rreme pretendimet për shkarkimin e Escobarit

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka demantuar informacionin se Gabriel Escobar është larguar nga pozita e tij si i dërguar i posaçëm për Ballkanin Perëndimor.

Escobar: Mbështesim kontributin e Malit të Zi në NATO dhe rrugën e shtetit drejt BE-së

Shtetet e Bashkuara janë të kënaqura me lëvizjen e Malit të Zi drejt Bashkimit Evropian, tha i dërguari i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ...

Escobar gjatë vizitës në Kosovë takoi drejtorin e Policisë dhe familjen e heroit Afrim Bunjaku

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar gjatë vizitës së tij të fundit në Kosovë është takuar edhe me familjen e ...

Dodik pas deklaratës së Escobarit: Republika Sërpska ka fuqi

Presidenti i Republikës Sërpska në Bosnjë e Hercegovinë, Millorad Dodik, tha të shtunën mbrëma se entiteti serb “ka forcë” dhe se ai mund të funksionojë edhe “...

Ambasada e ShBA-së duke cituar Escobar: Pavarësisht sfidave në marrëdhëniet tona, mbështetja jonë për popullin e Kosovës është e palëkundur

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook pas vizitës së emisarit special të ShBA-së për Ballkanin ...

Escobar: Janë edhe dy kushte të KE-së dhe disa vendeve Europiane për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, e ka cilësuar si pozitiv vendimin për tokat ...

Kurti pas takimit me Escobarin: Theksova nevojën për t'i kërkuar llogari Serbisë për sulmin në Banjskë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim të dërguarin e posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, më 14.03.2024.

Escobar: Çdo gjë që kemi bërë në vitin e fundit ka qenë në favor të Kosovës

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, më 14.03.2024, tha se çdo gjë që ...