Postet nga: Fyerja

Prishtinë, arrestohet një person për fyerje dhe frikësim të prindërve të tij

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të dyshuar për frikësim ndaj prindërve të tij, pasi që iu ka kë...

Liria e shprehjes që kalon në gjuhë të urrejtjes ndaj grave aktiviste në Kosovë 

Mijëra mesazhe me thirrje për vrasje, linçime u transmetuan në momentin kur Zana Avdiu kritikoi një sjellje të futbollistëve shqiptarë. Por fushata e egër ndaj ...

Privatësia, mbrojtja që ende nuk trajtohet në gjykatë

Edhe pse ligji e garanton të drejtën për privatësi, gjykatat e vendit ende nuk kanë të dhëna për numrin e padive ku palët janë ...

Kamberi: Gjykata e Beogradit i jep të drejtë fyerjes institucionale ndaj shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka njoftuar se Gjykata e Lartë në Beograd e ka hedhur poshtë padinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar ndaj ministrit të ...

Ndëshkimi për prokurorin Maqedonci, reagon Rrjeti i Grave

Pas shqiptimit të masës disiplinore ndaj prokurorit Maqedonci, reagon Rrjeti i Grave të Kosovës

Brnabiq nuk tërhiqet nga deklarata “njerëz të malit”

Kryeministrja serbe nuk do të kërkojë falje.

Haradinaj e Muhaxheri sot përballen në gjykatë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në ora 13:00, pritet të përballen në gjyq për padinë që shefi ...

Fyen policët pas shqiptimit të gjobës

Një person është arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se ka fyer policët që i shqiptuan gjobë për shkelje të rregullave të trafikut.