Postet nga: Futsall

Futsall: Mabetex Prishtina do të luajë në Ligën e Kampionëve

Kampion i sezonit 2019/2020, në Superligën e Kosovës në futsall është shpallur Mabetex Prishtina pasi e kishte mposhtur Prishtinën 01, në finale.

Fillon sezoni pranveror në Futsall, këto janë rezultatet e xhiros së 9-të (Foto)

Sezoni pranveror në Superligën e Futsallit në Kosovë ka startuar këtë javë.

Ekskluzive: Ky është orari i ndeshjeve në futsall (Foto)

Superliga në Futsall, pas një pauze të gjatë, pritet të rikthehet më 9 dhe 10 mars të këtij viti.

Liburni nga Gjakova, fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Liburni nga Gjakova është shpallur fitues i Kupës së Kosovës në futsall duke e mposhtur Prishtinën 01 me rezultat 4-3.

Futsall, Kosova humb nga Bjellorusia

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka debutuar me humbje në fazën e parakualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Futsall, Kosova fiton me rezultat 11-2 (Foto)

Kombëtarja U19 e Kosovës në futsall sot ka debutuar me sukses në arenën ndërkombëtare, duke e mposhtur San Marinon me rezultat bindës 11:2, ndeshje e ...

Kombëtarja e Kosovës U-19 udhëtoi për në San Marino (FOTO)

Kombëtarja e Kosovës U-19 në futsall është nisur për në San Marino, për kualifikimet për Kampionatin Europian 2019.

Turnir përkujtimor për ish-futbollistin Shkëlqim Pllana

Të dielen do të mbahet një turnir në futsall, në palestrën sportive “Adem Jashari” në Obliq.