Postet nga: futboll

Trajnerët Kosovarë Presin Rezultat Pozitiv nga Shkodra

Në orën 20:45, Kosova do ta presë në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës islandezët, të cilët renditen të tretit në tabelë në grupin I.

Radhë të Gjata të Pritjes në Kufirin Kosovë- Shqipëri

Një qytetar ka dërguar fotografi në KALLXO.com për pritjet e gjata të cilat po bëhen në Kufirin Kosovë- Shqipëri.

LIVE: 'Loro Boriçi'

KALLXO.com sjell pamje direkte nga atmosfera në "Loro Boriçi"

Furtuna ‘Dardane’ Nis nga Drenasi

Stadiumi në Drenas i ka mbledhur sot lojtarët e përfaqësueses së Kosovës në futboll të cilët janë grumbulluar për ndeshjen e radhës në ...

Fotogaleri: Mes Futbollit të Kosovës dhe Shqipërisë

Ndeshja e parë garuese ndërkombëtare, goli parë në gara ndërkombëtare dhe pika e parë e fituar në gara ndërkombëtare.

Historia Fillon me Një Pikë

11 lojtarët startues të përzgjedhur nga Albert Bunjaku për të filluar ndeshjen kundër Finlandës, do të hyjnë në historinë e futbollit të Kosovës si një...

Bersant Celina, Lojtari më i Mirë i Ri te Manchester City

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bersant Celina, është shpallur lojtari më i mirë i shpresave të Manchester City-t.

Shqipëria Ruan Ëndrrën Evropiane

Shqipëria ka mposhtur Rumaninë në ndeshjen e tretë në kuadër të grupit A të Evropianit 2016.