Postet nga: futboll

Tre duele interesante në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll

Pas dy dueleve të ditës së djeshme sot gjatë ditës zhvillohen edhe tre takime mjaft interesante në kuadër të xhiros së nëntë në Superligën e ...

Drenica fiton dhe merr kryesimin tabelor, Drita barazon me Ulpianën

Janë zhvilluar dy  duelet e para të xhiros së nëntë në BKT Superligën e Kosovës në Futboll, ku Drenica ka shënuar fitore të thellë përball ...

Shosholli: Kombëtaren e Kosovës mund ta drejtoj edhe një trajner vendor

Kosova që dy ditë ka mbetur pa selektor për arsye se të mërkurën Federata e Futbollit të Kosovës shkarkoi nga pozita Bernard Challandes.

Supërliga e Kosovës në futboll rikthehet sot në aksion

BKT Supërliga e Kosovës rikthehet sot në aksion pas pushimit për shkak të ndeshjeve kualifikuese për botëror.

Shtatë vjet nga ngritja e dronit në ndeshjen Serbi vs Shqipëri

Sot shtatë vjet më parë kombëtarja e Shqipërisë po luante në një udhëtim të vështirë në Beograd kundër kombëtares së Serbisë në kuadër ...

Sonte ndeshja Suedi vs Kosovë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte do të përballet me Suedinë, në kuadër të kualifikuesve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, raporton RTKLive....

Kombëtarja kuq e zi, sonte në mbrëmje luan kundër Hungarisë

Përfaqësuesja Kuqezi është nisur mëngjesin e sotëm drejt Hungarisë ku do të zhvillojë ditën e shtunë në mbrëmje ndeshjen e saj të radhës, ...

Gjeorgjia U19 - Kosova U19, ja formacionet zyrtare

Kombëtarja e Kosovës në grupomshat U19 do të zhvillojë ndeshje sot kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për fazën e parë të kualifikimeve drejt Kampionatit Evropian ...