Postet nga: futboll

Zyrtare: Ferizaj i liron pesë futbollistë

Skuadra e Ferizajt, ka njoftuar se i ka liruar pesë futbollist nga skuadra.

Zyrtare: Drenica e transferon futbollistin e Ballkanit (FOTO)

FC Drenica, sot i ka prezantuar dy përforcime të reja.

VIDEO: Gjilani intensifikon stërvitjet, synon daljen në Europë

Skuadra e Gjilanit e ka mbyllur sezonin vjeshtor në vendin e dytë me 32 pikë, dy më pak se Ballkani që është në krye të Superligës së Kosovës.

Roli i pazëvëndësueshëm i fizioterapeutit në një ekip futbolli?

Lëndimi i një lojtari mund t’i fundosë shpresat e një klubi futbolli për suksesin e synuar por një kthim i shpejtë në fushë i një lojtari të ...

Ronaldo: Më pëlqen gjithçka te Juventusi

Cristiano Ronaldo, ka folur për qëndrimin e tij te Juventusi në një intervistë për “DAZN”.

Loja e kurdisur ndërmjet KF Trepça dhe KF Fushë Kosova, pjesë e raportit zyrtar të UEFA-s

 

Vashat e Kosovës ngriten për katër pozita në ranglisten e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës në futboll, konkurrenca e femrave, ka shënuar ngritje në renditjen më të re të FIFA-s.

Futboll: Kosova, ndeshje miqësore ndaj Suedisë më 12 janar

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e meshkujve me 12 janar do të zhvillojë ndeshje miqësore me Suedinë.