Postet nga: futboll

Vendimet e FFK-së për ligat e futbollit

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, sot ka marrë vendime për ligat e futbollit në Kosovë.

Ekskluzive: FFK përfundon Ligën e Dytë, Kika shpallet kampione

Klubi futbollistik Kika, nga fshati Hogosht i Kamenicës, do të shpallet kampion i Ligës së Dytë në futboll.

Ish-futbollisti mitrovicas: Dushin pas stërvitjeve e bënim në lumin Sitnica

Të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë janë pezulluar që nga 13 marsi si masë parandaluese ndaj përhapjes së coronavirusit.

Rezultate interesante në xhiron e 19-të në Ligën e Parë

Sot janë zhvilluar të gjitha ndeshjet e xhiros së 19-të në Ligën e Parë.

Ferizaj shënon fitore të madhe ndaj Llapit (FOTO)

Ferizaj e ka befasuar Llapin, duke shënuar një fitore të rëndësishme me rezultat 2-0, e vlefshme për xhiron e 20-të në Superligën e Kosovës.

Ambasada amerikane: Politika nuk ka vend në sport

Ambasada amerikane në Kosovë e ka uruar futbollistin e ri serb nga Graçanica, Ilija Iviq, që po frymëzon të rinjtë të ndjekin ëndrrat e tyre.

Futbollisti serb pranon të luajë për Kosovën, komuna e Graçanicës ia largon prindërit nga puna

Federata e Futbollistëve të Kosovës ka reaguar pas lajmit komuna e Graçanicës ka larguar nga puna prindërit e futbollistit 17 vjeçar Ilija Iviq.

Drita fiton si mysafir ndaj Vushtrrisë dhe rrëmben vendin e parë (FOTO)

Skuadra e Dritës ka vazhduar me fitore, pas fitores ndaj Gjilanit, ish-kampionët e Kosovës, kanë shënuar një fitore të vështirë ndaj Vushtrrisë me rezultat 3-2, ...